Главная » 2014 » Сентябрь » 22 » Во Франции закрыли дело о нацистской шутке фон Триера
17:28
Во Франции закрыли дело о нацистской шутке фон Триера
We Francji sprawa została zamknięta, podekscytowany w stosunku do duńskiego reżysera Larsa von Триера, donosi The Hollywood Reporter.

W sierpniu 2011 roku władze francuskiego miasta Grasse, światowej został oskarżony кинематографиста w "uzasadnienia zbrodni nazistowskich". Powodem do oskarżeń, stały się wypowiedzi, wykonane reżyser na konferencji prasowej w ramach festiwalu filmowego w Cannes, 18 maja 2011 roku. Impreza odbyła się po prezentacji w ramach festiwalu filmu von Триера "Melancholia". Na konferencji prasowej reżyser, w szczególności stwierdził, że nie ma nic przeciwko żydom, ale przy tym lekko sympatyków" Hitlera.

Później von Trier nazwał oświadczenie to żart i przeprosił. Jednak został uznany za persona non grata na festiwalu filmowym w Cannes. Film "Melancholia" jest nadal pozostała w programie konkursowym. Kirsten Dunst сыгравшая w filmie jedną z głównych bohaterek, w wyniku otrzymała nagrodę jako najlepsza aktorka.

3 grudnia 2011 roku film "Melancholia" została uznana Europejskiej киноакадемией najlepszym filmem 2011 roku. Kilka dni po tym prokurator Grasse Jean-Michel Cayo oświadczył, że sprawa reżysera został oficjalnie zamknięty. Prokurator podkreślił, że podczas prasowej konferencji w Cannes von Trier nie mówił w języku ojczystym (Lars rozmawiał z dziennikarzami w języku angielskim) i znajdował się w sytuacji stresowej. Według Cayo, reżysera nie było zamiaru usprawiedliwiać zbrodnie wojenne.
Просмотров: 76 |
Investigationes
CHARLES S. ANDREWS
3139 Brownton Road
Long Community, MS 38915+7 495 287-42-34 info@ucoz.com
Mirum
sample map